Konsole

Kreatywne sposoby na przechowywanie gier na konsolę

Kreatywne sposoby na przechowywanie gier na konsolę
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Książki, płyty, gry na konsolę… W domu pełno jest rzeczy, które równocześnie zabierają przestrzeń i mogą ją uprzyjemnić, jeśli są odpowiednio przechowywane i wyeksponowane. Tylko jak to zrobić? 

Jesteś zapalonym fanem gier na PlayStation, jednak opakowania rzucone niedbale w kąt doprowadzają Cię do szewskiej pasji? Możesz uporządkować je tak, by nie tylko każda z płyt miała swoje miejsce, lecz również by stanowiły element dekoracyjny pokoju! Wystarczy odrobina wolnego miejsca i kreatywności, aby wyczarować coś z niczego, a bałagan zamienić w przemyślaną aranżację.

1. Stojaki i organizery

Niegdyś popularne było umieszczanie kolekcji płyt CD w stojakach. Może warto wrócić do tej mody! Stojaki są niezwykle kompaktowe, zmieszczą się nawet w pomieszczeniach, które nie grzeszą metrażem, a przy okazji można dopasowywać je do zmian aranżacji – tak by zawsze wypełniały puste miejsce. Dodatkowo stojaki można dopasować do wystroju wnętrza. Na rynku dostępna jest mnogość modeli, od tych minimalistycznych aż do wymyślnych mebli w finezyjnych kształtach (np. litery, gitary itd.). 

Dobrym sposobem będzie również zakup organizerów do szuflady. Z nimi podzielisz pustą przestrzeń na mniejsze fragmenty, a dzięki temu zagospodarujesz ją od A do Z. Możesz nawet opisać poszczególne sekcje – alfabetycznie lub tematycznie – by zawsze panował wśród nich porządek.

2. Pudełka po butach 

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na specjalne organizery lub meble, wykorzystaj pudełka po butach! W każdym domu znajdą się chociaż dwa pudełka, które już dawno nie są wykorzystywane do przechowywania butów, lecz nikt nie ma odwagi ich zutylizować. Możesz obkleić je dekoracyjnym papierem, aby wyglądały jak kupione w sklepie z elementami wyposażenia wnętrz organizery i schowki, a następnie umieścić je tam, gdzie jest miejsce – pod łóżkiem, w szufladzie, na szafie… Opcji jest mnóstwo! 

3. Ścianka działowa dla kolekcjonerów

Bez problemu kupisz specjalne, wąskie regały, których wnętrze wypełnione jest małymi prowadnicami na płyty – tak przechowywane gry na konsolę mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny wnętrza. A jeśli masz ich naprawdę wiele, możesz wykonać domową wariację na temat ścianek działowych. Jakiś czas temu modne było wypełnianie przestrzeni regału żywymi kwiatami – powstała w ten sposób zielona, ażurowa kompozycja mogła służyć za amatorską ściankę działową, która równocześnie oddzielała dwie części pokoju, lecz także dawała wrażenie większej przestrzeni niż prawdziwa ściana. Zrób to z grami! Nie układaj ich ściśle, jedna przy drugiej, lecz poszalej!

4. Miejsce pod łóżkiem i pod schodami

O organizerach i pudełkach była już mowa. Jednak przy przechowywaniu niektórych rzeczy liczy się nie tylko „w czym”, ale również zwyczajnie „gdzie”. Jeśli w Twoim domu cierpisz na deficyt przestrzeni, poszukaj wolnych miejsc, w których nie zmieszczą się użyteczne meble lub wielkogabarytowe dodatki do wnętrz, jednak spokojnie można wykorzystać je do składowania przedmiotów. Są to miejsca takie jak pawlacz, górne półki szaf, przestrzeń pod łóżkiem czy schowki pod schodami. 

5. Po prostu na półce

Półki nie muszą być nudne! Nie z odrobiną kreatywności. Możesz ułożyć je w geometryczne wzory lub nieoczywiste kształty, dzięki czemu stanowić będą bardzo oryginalną ścienną dekorację – a płyty wraz z nimi! Puste ściany być może powiększają optycznie przestrzeń, lecz nie oszukujmy się – nikt ich nie lubi. Wykorzystaj więc wolne miejsce!

Zdj. główne: Mick Haupt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*